Göçmen ve mülteci öğrencileri olan öğretmenler için seminer başvurusunda yarın son gün

9/9/2018

Yurttaşlık Derneği ve Beraberce Derneği, mülteci öğrencisi olan öğretmenlere seminer verecek. Öğretmenler, seminere 10 Eylül tarihine kadar başvuru yapabilecek.

 

 

İki derneğin ortaklaşa yürüttüğü ‘Göçmen ve Mülteci Çocukların Eğitim Yoluyla Toplumsal Entegrasyonu İçin Öğretmen Destek Programı’ için başvurular devam ediyor.


Program Eylül-Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 12 online seminerden oluşuyor.

 

Eğitim süresi boyunca, kapsayıcı eğitim ve ayrımcılığın önüne geçmek, anadili Türkçe olmayan öğrenciler için öğretim/öğrenme süreçlerinin planlanması, zor koşullarda öğretmenlik, travma yaşamış çocuklarla çalışma, demokratik ve katılımcı sınıf yönetimi, göçmen ve mülteci öğrenciler için farklılaştırılmış öğretimi mümkün kılmak, mülteci çocukların yeni yaşamına uyumunda eğitimin rolü gibi konular hakkında seminerler yapılacak.

 

Göçmen ve mülteci çocukların eğitim gördükleri okullarda görevli öğretmenlerin katılımına açık Online Öğretmen Destek Programı, göçmen ve mülteci çocukların yeni yaşamlarına uyum sağlamasında kolaylık sağlıyor. Online Öğretmen Destek Programı’na özellikle mültecilerin yoğun yaşadığı kentlerde görev yapan öğretmenlerin katılması amaçlanıyor.

 

Son başvuru 10 Eylül

 

Programa son katılım için başvuru tarihi 10 Eylül. Öğretmen Destek Programı hakkında daha detaylı bilgiye ve katılım başvuru formuna www.hyd.org.tr ‘den ulaşılabilir.


 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org