Yunanistan'da mülteci yardımında yolsuzluk skandalı! UNICEF işbirliğini bitirdi

21/4/2018

UNICEF başlattığı gizli soruşturmada, 2015-2016 yılında Yunanistan'daki İdemoni mülteci kampına gönderilen yardım fonlarının usulsüzce kullanıldığını tespit etmesinin ardından, işbirliğini sonlandırma kararı alarak, maddi yardımları tamamen kesti.
 

 

2015-2016 yılında Yunanistan'daki İdemoni mülteci kampında Avrupa yolculuğuna hazırlanan mülteciler için UNICEF tarafından maddi desteklerin usulsüzce kullanıldığı tespit edildi. Gizli bir soruşturma ve araştırma yürüten UNICEF elde edilen deliller sonucunda Yunanistan'a para aktarmayı kesme ve işbirliğini sonlandırma kararı aldığı bildirildi.

 

YÖNETİCİLER DE DAHİL 
 

Alman Bild Gazetesi'nde yer alan habere göre, iki yıldır gizli ve bağımsız bir kuruluş tarafından yürütülen soruşturmada elde edilen detaylara göre, kamp çalışanları, UNICEF çalışanları ve yönetici kadroları dahil birçok kişinin mültecilere destek için gönderilen büyük miktarda maddi desteği kendi aralarında bölüştükleri belirtildi.  

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org