ABD'li sinema yıldızı Christopher Walken: "Mülteci sorunu çok trajik"

Antalya Film Festivaline katılan ABD'li sinema ve tiyatro oyuncusu Christopher Walken, bu yılki festivalin mülteci sorununa odaklandığı hatırlatılınca, konuyu televizyonlardan takip ettiğini ve mülteci sorununun trajik olduğunu dile getirdi.


Walken, önceden dansçı olduğunu belirterek, "Dansçıyken bir oyunda rol aldım ve sonrasında şans eseri oyunculuk yapmaya başladım. Bence hayat herkes için bir sürü kazanın olduğu bir şeydir, ben şanslıydım." dedi.


Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde "Onur Ödülü"ne layık görülen Walken, Antalya'daki bir otelde gazetecilerle bir araya gelerek sorularını cevapladı.


Walken, Antalya'da bulunmaktan ve festivalde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.


İnsanların tarih boyu hikaye anlattığına vurgu yapan Walken, "İnsanlar hikaye anlattıkça, sinema da izlenmeye devam edecek. Önceden makaralı filmler kullanılırdı. Şimdi her şey dijital. Sinema değişmiyor, teknoloji değişiyor. Önceden filmleri para verip sinemada izlerdik, şimdi bilgisayarlar, tabletler gibi birçok yerden izleyebiliyoruz, belki ileride hologramdan izlenecek. Sinemanın insanlara ulaşma yolu değişebilir ama insanlar sinema izlemeye devam edecek." ifadelerini kullandı.


"Mülteci sorunu çok trajik"

Walken, bu yılki festivalin mülteci sorununa odaklandığı hatırlatılınca, konuyu televizyonlardan takip ettiğini ve mülteci sorununun trajik olduğunu dile getirdi.