Suriyeli ve Türk sanatçıların bir araya geldiği “TOGETHER-2” çalıştayı devam ediyor

Suriyeli ve Türk sanatçıların birlikte üretimlerini esas alan "Together" açık stüdyo çalıştay serisinin ikincisi 19 Eylül’de Uniq Gallery’de başladı. 15. İstanbul Bienali komşu etkinliği olacak çalıştaya tüm sanatseverler davetli.


İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı desteğiyle gerçekleşen çalıştaya 5 Suriyeli 5 Türk sanatçı katılıyor. Uniq Gallery'yi 2 hafta boyunca bir üretim ve paylaşım mekanı olarak kullanacak sanatçıların komşu iki kültürün etkileşimi içerisinde üretim yapmaları bekleniyor.


Sanatçılar ve sanat uzmanları arasında, sanatsal iletişim ve paylaşım kadar, gelecek dönemde olabilecek işbirlikleri için fırsat yaratmayı amaçlayarak yola çıkan proje kişisel birlikteliklerin yanısıra toplumsal ve kültürel temaları besleyerek sürdürülebilirliği sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda, 2016 yılında gerçekleştirilen ilk çalıştaydan sonra İstanbul sanat atmosferiyle daha etkili bir şekilde temas etme şansı bulan Suriyeli sanatçılar yıl içerisinde karma sergilere davet edildiler ve temsil edilme fırsatı yakaladılar.


Açık Stüdyo çalıştayı kapsamında üretilen eserler 20 Ekim-24 Kasım tarihlerinde yine UNIQ İstanbul’daki Turkmall Sanat'ta sergilenecek.


Together projesi, çalıştay boyunca izleyiciyi sanatçıların üretim aşamasına da tanıklık etmeye davet ediyor.


“TOGETHER-2” | “BİRLİKTE-2”

Açık Stüdyo:

19 Eylül - 1 Ekim 2017 @UNIQ GALLERY

Sergi:

20 Ekim- 24 Kasım 2017 @TURKMALL SANAT


Sanatçılar:

Abdulrazzak Alsalhani, Emel Ülüş, Emre Çalış, Eyas Jaafar, Falak Al Ghazzi,

Hale Arslan, Hiba Aizoug, Nehir Sağdıç, Rand Ramadan, Sevim Kaya.