Mülteci Hakları Merkezinden önemli hizmet

13/9/2017

 

Mülteci Hakları Merkezi ve Amerikalı partner kuruluşu Refugee Solidarity Network tarafından geçici korumadan yararlanan kişilere yönelik hazırlanan bilgilendirici animasyon videoları youtube üzerinden erişime açıldı. Yayımlanan videolardan ilki, geçici koruma prosedüründe kayıt usülü ile geçici korumadan altındaki kişilerin hak ve yükümlülüklerini konu edinirken, ikincisi ise yenidoğan kaydına dair hususlarda aydınlatıcı bilgiler sunuyor. Arapça olarak seslendirilen videolarda Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleri mevcut. RSN-RRT Youtube Kanalı üzerinden erişilebilen videolar, Mülteci Hakları Merkezi’nin RSN işbirliğinde ve ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Dairesi’nin (PRM) desteğiyle yürüttüğü proje çerçevesinde hazırlandı.


Mülteci Hakları Merkezi ve RSN önümüzdeki dönemde yayımlanmak üzere, sığınmacılara yönelik başka konuları ele alan yeni animasyon videolar üzerinde çalışmaya devam edecek.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org