Dikili'de mülteci paneli yapıldı

31/8/2017

İZMİR'in Dikili İlçesi'nde, Dikili Belediyesi tarafından '2002'den Günümüze Türkiye'nin Dış Politikaları ve Turizme Yansımaları ile Mülteci Sorunu' konulu panel düzenlendi.

 

 

Dikili'deki 04 Kafe'de düzenlenen ve Dikililer'in yoğun ilgi gösterdiği panele, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ile Gazeteci Mustafa Oğuz ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler konuşmacı olarak katıldı. Panelin açılışında konuşan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Türkiye'nin kıyılarında mülteci kampı yapılmadıysa bunun sebebi Dikili halkının verdiği mücadeledir. 40 bin nüfuslu bir yerde yaşıyoruz. Kentimizdeki okulların, hastanelerin altyapısı yetersiz, istihdam olanağı yok. Buraya gelecek mülteciler ve çocukları mağdur olacaktı. Dikili halkı verdiği haklı mücadelesi ile sesini tüm dünyaya duyurdu. 34 ülkenin televizyonunda canlı yayına çıktım. Ardından alınan kararla kıyılara yapılacak mülteci kampları iptal edildi" dedi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org