Mülteci minikler piknikte buluştu

19/8/2017

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Damla Projesi’ kapsamında Iraklı ve Suriyeli çocuklar, Eskişehir'de düzenlenen piknikte bir araya geldi.

 

Mutlu minikler

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Eskişehir Şube Müdürülüğünün ev sahipliğinde Musaözü rekreasyon alanında gerçekleştirilen etkinliğe sığınmacı çocukların yanı sıra anneleri de katıldı. Proje kapsamında faaliyetlere başlayan 20 kişilik kadın gönüllü grup, sığınmacı çocuklarla eğlenceli dakikalar geçirirken, miniklerin de yaşadığı mutluluk yüzlerine yansıdı.

 

Teşekkür etti

 

Damla Projesi'nin Eskişehir temsilciliği görevini yürüten Pakistanlı Ghania Suhail, mülteci çocukların zor bir süreçten geçerek Türkiye’ye geldiğini hatırlattı. Özellikle çocuklara her konuda destek olmaya çalıştıklarını aktaran Suhail, gönüllü olarak bu faaliyetlere destek veren ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Gurur duyuyorum

 

Damla Projesi gönüllülerinden Ayşenur Kurt ise savaş ortamından kaçıp Türkiye’ye sığınan çocukları mutlu görmenin kelimelerle anlatılamayacağını dile getirdi. Böyle bir projede gönüllü olarak bulunmaktan dolayı gurur duyduğunu aktaran Kurt, " Damla, gönüllere gönül katmak, ruhlarda buluşmak demek. Gönüllülük, bence onların dertlerine derttaş olmak" dedi.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org