Suriyeli Mülteciler bayram için ülkelerine gitmeye başladı

15/8/2017

Suriyeli Mülteciler bayram için ülkelerine gitmeye başladı Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen sığınmacılar, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan işlemlerini yaptırarak Suriye'ye geçiyor

 

 

Suriye'deki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve bayramı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, bu sabahtan itibaren Öncüpınar Sınır Kapısı önünde toplandı. Online randevu sistemine kayıt yaptırdıktan sonra Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Suriyeliler, burada işlemleri yapıldıktan sonra ülkelerine geçiyor.

 

30 AĞUSTOS'A KADAR DEVAM EDECEK

 

Bu sabahtan itibaren güvenlik güçlerinin önlem aldığı sınır hattına gelen ve işlemlerini yaptırarak ülkelerine geçen Suriyelilerin geçişlerinin 30 Ağustos'a kadar devam edeceği bildirildi. Bayramı ülkesinde geçiren Suriyeliler, 5-15 Eylül tarihleri arasında yeniden Türkiye'ye dönecek. Geçen Ramazan Bayramı’nda 68 bin 238 kişi ülkesine gitmiş, 59 bin 28 Suriyeli bayram sonrası tekrar Türkiye'ye geri dönmüştü. 9 bin 210 kişi ise Fırat Kalkanı Harekatı'yla güvenli hale getirilen bölgede kalarak Türkiye'ye dönüş yapmamıştı.


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org