Jandarma ve Kızılay'dan şefkat eli

14/8/2017

 

Düzce Gölyaka Sapağı mevkiinde otoban polislerince yakalanan ve 57 kişilik otobüste 157 kişinin olduğu mülteci operasyonu sonrasında sağlık durumları kötü olan mülteciler tedavi edildiler. Diğer yandan Gümüşova Spor Salonu'nda misafir edilen mültecilere jandarma ve Kızılay ekipleri tarafından yiyecek ve çeşitli hediyeler verildi.

 

Ağrı'dan, İstanbul'a umut yolculuğunda olan 157 mülteci geçtiğimiz hafta otoban polislerince Gölyaka Sapağı mevkiinde yakalanmışlardı. Ardından jandarma ekiplerine teslime dilen mültecilerden 3'nün durumu ağır olduğu için tedavi altına alındılar. Tedavileri yapılan mülteciler sağlıklarına kavuşurken, Gümüşova Spor Salonu'nda misafir edilmeye başladılar.

 

Mültecilerin zaman geçirmesi için Bayraktar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri mülteci çocuklara kırtasiye ve giyecek yardımında bulundular.

 

Diğer yandan Kızılay ekipleri de mültecilerin yakalandıklarını duyar duymaz meyve suyu, su, yiyecek gibi yardımı Gümüşova Spor Salonu'na gönderdiler. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

 Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

Bu web sitesi içeriğinin sorumluluğu tamamıyla www.refugeenewsturkey.org ‘a  aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

© refugeenewsturkey.org