Mülteciler için bildiriyoruz!  

We're reporting for refugees!

Türkiye Mülteci Haberleri, mültecilerin bu ülkede yaşadıklarını kamuoyuna ulaştırmayı ve bu sayede onları görünür kılarak, sorunlarının çözülmesine katkı koymayı hedefleyen bağımsız ve tarafsız bir haber sitesidir. 

 

Anıt Baba

Sahip ve Editör

İnsan Hakları Hukuku ve Mülteci Hukuku uzmanı. Ankara Atatürk Anadolu Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek avukatlık mesleğine başladı. 2007’den bu yana Helsinki Yurttaşlar Derneği İstanbul Mülteci Destek Ofisi, Center for Humanitarian Programmes, Danish Refugee Council gibi kuruluşlarda hem yurtiçinde hem de yurtdışında mülteci ve göçmenlerle ilgili hukuki destek çalışmaları yürüttü. Son olarak 2017 yılında “Dünden Bugüne İnsan Hakları” adlı çalışması e-kitap olarak yayınlanan Anıt Baba’nın, alanıyla ilgili basılmış iki kitabı daha vardır. Hali hazırda Türkiye’deki mültecilerle ilgili konularda İngilizce ve Türkçe yayın yapan www.refugeenewsturkey.org adlı internet sitesinin editörlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuk sahibidir. İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Yayın Kurulu 

Mustafa Azizoğlu, F. Serkan Acar, Cansu Denef Busun, Apak Kerem Altıntop

 

Ergün Utku

Redaksiyon

 

......

Refugee News Turkey is an independent and impartial news site aimed at contributing to solving the problems of the refugees living in this country by making them known to the public and making them visible on this site.

 

Anıt Baba

Owner and Editor 

Human rights and refugee law expert.   Having graduated from Istanbul University Faculty of Law, he started his career as a lawyer. Since 2007, he has conducted legal support activities at Helsinki Citizens' Assembly Istanbul Refugee Support Office, Center for Humanitarian Programs, and the Danish Refugee Council for refugees and immigrants both at home and abroad. Lastly, in the year 2017, his work on human rights history named "Dünden Bugüne İnsan Hakları" published as an e-book. He has two more printed books on his field. He currently serves as the editor of the website www.refugeenewsturkey.org, which broadcasts in English and Turkish on issues related to refugees in Turkey. She is married and has a daughter. He speaks English and Russian.

Editorial Board

Mustafa Azizoğlu, F. Serkan Acar, Cansu Denef Busun, Apak Kerem Altıntop

Ergun Utku

Redaction